Aktualności

Tymczasowy areszt dla trzech sprawców znęcania się nad rodziną

Data publikacji 24.08.2023

Najbliższe 3 miesiące w Areszcie Śledczym spędzi trzech mężczyzn z powiatu chełmskiego. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania za przestępstwo znęcania się nad rodziną. Mężczyźni będąc pod wpływem alkoholu wszczynali awantury, podczas których stosowali przemoc psychiczną, fizyczną oraz groźby pozbawienia życia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj sąd zastosował tymczasowy areszt dla trzech sprawców znęcania się nad osobami najbliższymi. 54-latek z Chełma stosował przemoc wobec swojej żony. 62-latek z gminy Rejowiec Fabryczny spowodował obrażenia ciała u swojej żony, natomiast 56-latek z gminy Siedliszcze groził pozbawieniem życia i znęcał się nad swoją matką. Każdy z mężczyzn wszczynał awantury będąc pod wpływem alkoholu.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub inną osobą przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do osób, które są świadkami przemocy domowej, aby zawiadamiały odpowiednie instytucje. Nie bądźmy obojętni na krzywdę innych.

sierż. szt. Angelika Głąb-Kunysz

Powrót na górę strony