Aktualności

Potrącenie cyklisty na ścieżce rowerowej

Data publikacji 30.08.2023

Na ulicy Ceramicznej w Chełmie 49-letni rowerzysta jadąc drogą dla rowerów został potrącony przez kierującego samochodem marki Renault. Przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa cykliście. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze oraz zwracanie uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w Chełmie. Dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty. Policjanci będący na miejscu ustalili, że mężczyzna kierujący samochodem marki Renault 73-latek z Chełma nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu znajdującemu się na ścieżce rowerowej 49-letniemu rowerzyście. Cyklista został zabrany do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń i po badaniach został zwolniony. Mężczyźni byli trzeźwi. Za spowodowanie kolizji drogowej sprawca został ukarany mandatem.

 

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Szczególną ostrożność powinni zachować także cykliści ponieważ ta grupa niechronionych uczestników ruchu, do której należą rowerzyści i piesi, w zderzeniu z samochodem doznają poważnych obrażeń. Kierując samochodem zwracajmy uwagę na rowerzystów, stosujmy się do znaków i przestrzegajmy prawa drogowego.

 

sierż. szt. Angelika Głąb-Kunysz

  • samochód, rower i radiowóz
Powrót na górę strony