Aktualności

Wepchnął do bagażnika byłą dziewczynę i wywiózł samochodem

Data publikacji 05.09.2023

Zarzut pozbawienia wolności 34-latki usłyszało dwóch mężczyzn z powiatu chełmskiego. 28-latek wspólnie ze swoim kolegą siłą wepchnął do bagażnika swoją byłą partnerkę i wywiózł samochodem. Chełmscy kryminalni wspólnie z kryminalnymi z KWP w Lublinie zatrzymali 28-latka i 35-latka. Wczoraj prokurator zastosował wobec nich dozór Policji oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Za przestępstwo pozbawienia wolności grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły piątek dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o uprowadzeniu 34-letniej mieszkanki powiatu chełmskiego. Ze zgłoszenia wynikało, że gdy kobieta nawiązała kontakt telefoniczny ze swoim obecnym partnerem,  nagle połączenie zostało przerwane.

Do poszukiwań kobiety przystąpili chełmscy policjanci wspólnie z kryminalnymi KWP w Lublinie. Wszystko wskazywało na to, że 34-latkę pozbawił wolności jej były partner.  Mundurowi ustalili miejsce pobytu byłego chłopaka oraz poszukiwanej  kobiety.

28-latek został zatrzymany. Jak się okazało wspólnie ze swoim kolegą siłą wepchnęli 34-latkę do bagażnika, a następnie odjechali. Drugi ze sprawców, 35-latek również został zatrzymany.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Za przestępstwo pozbawienia wolności grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 

sierż. szt. Angelika Głąb-Kunysz

Powrót na górę strony