Aktualności

Areszt tymczasowy dla sprawcy przemocy domowej

Data publikacji 09.09.2023

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym 39-latek podejrzany o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją rodziną. Pod działaniem alkoholu wyzywał, bił, groził pozbawieniem życia. Oblał też kota wrzątkiem. Został zatrzymany podczas zgłoszonej interwencji domowej. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie interwencji domowej w jednej z miejscowości w gminie Dubienka. Na miejscu okazało się, że będący pod działaniem alkoholu 39-latek wszczął awanturę, podczas której przy użyciu noża groził żonie pozbawieniem życia. Tego dnia oblał również kota wrzątkiem.

Policjanci ustalili, że mężczyzna znęca się nad kobietą oraz czworgiem dzieci psychicznie i fizycznie, a sytuacja trwa od kilkunastu lat. Podczas awantur bił ich, wyzywał, utrudniał spożywanie posiłków i korzystanie z łazienki. Mundurowi zatrzymali mężczyznę, a zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów znęcania się nad rodziną oraz znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Wdrożona też została procedura „Niebieska Karta”, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.

Sąd Rejonowy w Chełmie przychylił się do wniosku Policji i prokuratury i zastosował wobec 39-latka izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony