Aktualności

Areszt tymczasowy dla 81-latka za znęcanie się nad żoną

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym 81-latek z Chełma. Mężczyzna od wielu lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Wszczynał awantury, wyzywał, bił kobietę i groził jej pozbawieniem życia. Sąd aresztował go na 3 miesiące. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci podczas interwencji domowej zatrzymali 81-letniego mieszkańca Chełma. Funkcjonariusze ustalili, ze od 10 lat znęca się nad żoną stosując przemoc fizyczną i psychiczną. Mężczyzna wszczynał awantury, wyzywał i bił kobietę, groził jej pozbawieniem życia. W związku z zaistniałą sytuacją wdrożona została procedura „Niebieska Karta”, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.

W tej sprawie policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt dla sprawcy przemocy domowej. Wczoraj Sąd Rejonowy w Chełmie przychylił się do wniosku i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Obowiązujące prawo zabrania stosowania przemocy wobec swoich bliskich. Jeżeli sami lub ktoś z rodziny jest krzywdzony przez osoby najbliższe nie wstydźmy się prosić o pomoc. Pamiętajmy, ze nie jesteśmy z tym sami. Zwróćmy się w takiej sytuacji o pomoc do policjantów lub też innych instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony