Aktualności

Okradał pacjentów szpitala

Policjanci zatrzymali 46-latka z Chełma, który przy okazji odwiedzin u chorej matki okradał pacjentów szpitala. Jego łupem padły portfele z pieniędzmi, dokumentami i kartami bankomatowymi. Usłyszał już zarzuty. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż był już karany za podobne przestępstwa.

W miniony weekend dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży dwóch portfeli na szkodę pacjentów szpitala. Do kradzieży doszło w momencie, gdy pokrzywdzeni byli na zewnątrz budynku. Sprawą zajęli się policjanci kryminalni, którzy wytypowali i zatrzymali wczoraj sprawcę. Jak się okazało, to 46-latek z Chełma, który będąc w odwiedzinach u chorej matki skorzystał z okazji i dokonał kradzieży. Funkcjonariusze ustalili również, że to nie jedyne jego przewinienie. W sierpniu, w podobny sposób, skradł innym dwóm pacjentom portfele. Zabierał z nich pieniądze pozostawiając dokumenty i karty, po czym wyrzucał je. Dwa z nich odnalezione zostały przez przypadkową osobę na obrzeżach Chełma.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Będzie odpowiadał w warunkach powrotu do przestępstwa, gdyż był już karany za podobne czyny.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony