Aktualności

Zatrzymany sprawca innej czynności seksualnej, po publikacji wizerunku

Policjanci zatrzymali sprawcę innej czynności seksualnej. To 35-latek z powiatu hrubieszowskiego. Do zdarzenia doszło w połowie sierpnia br. sklepie przy ulicy Lubelskiej w Chełmie. Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu z wizerunkiem sprawcy, który został opublikowany na stronie internetowej chełmskiej komendy. Informacje od osób, które widziały opublikowany wizerunek przyczyniły się do zatrzymania mężczyzny. Dziękujemy za przekazywane informacje w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło w połowie sierpnia br. sklepie przy ulicy Lubelskiej w Chełmie. Nieustalony sprawca doprowadził przebywającą tam klientkę do innej czynności seksualnej. W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Chełmie wszczęła śledztwo. Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu z wizerunkiem sprawcy, który został opublikowany na stronie internetowej chełmskiej komendy.

Już następnego dnia otrzymaliśmy zgłoszenia, które pozwoliły na ustalenie jego personaliów. To 35-latek z powiatu hrubieszowskiego. Mężczyzna został zatrzymany w piątek po południu, a następnego dnia doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączony z zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej oraz zakazem opuszczania kraju. Zgodnie z przepisami prawa czyn ten zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony