Aktualności

Pod pretekstem sprzedaży koca okradły 91-latkę. Uważajmy na domokrążców

Ponad 3 tysiące złotych straciła seniorka po wizycie dwóch nieznanych jej kobiet. Do mieszkania weszły pod pretekstem sprzedaży koców i narzut. Już po ich wyjściu okazało się, że z szuflady zniknęły koperty z pieniędzmi. Poszukujemy tych kobiet i apelujemy o zachowanie ostrożności w podobnych sytuacjach.

Wczoraj dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży pieniędzy, do której doszło na terenie gminy Rejowiec Fabryczny. Z relacji pokrzywdzonej 91-latki wynika, ze do jej domu przyszły dwie nieznane kobiety. Zaoferowały do sprzedaży koce i narzuty.

Prezentując nakrycia odwróciły uwagę starszej pani i 74-latniego krewnego, który w tym czasie przebywał w jej mieszkaniu. Już po ich wyjściu seniorka zorientowała się, że zniknęły dwie koperty z pieniędzmi, które przechowywała w jednym z pomieszczeń.

Apelujemy o zachowanie czujności w przypadku tego typu niespodziewanych wizyt. Pamiętajmy, że nie każdy kto puka do naszych drzwi musi mieć dobre intencje. Aby czuć się we własnym lokum bezpiecznie nie wpuszczajmy do niego obcych osób. Nie dajmy się zmanipulować i z ostrożnością podchodźmy do przekazywanych nam informacji. Jeżeli podejrzewamy, że mamy do czynienia z oszustem niezwłocznie dzwońmy na numer alarmowy 112.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony