Aktualności

Zabezpieczyliśmy 26 kg marihuany

Data publikacji 20.10.2023

Chełmscy policjanci zabezpieczyli ponad 26 kg marihuany. Rozłożone konopie w różnej fazie suszenia kryminalni ujawnili w jednej z altanek działkowych w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu. W środku zatrzymali trzech mężczyzn. Dwaj 26-latkowie i ich 29-letni kompan zostaną dzisiaj doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem tymczasowy areszt. Odpowiedzą za wytwarzanie i posiadanie znacznej ilości środków odurzających za co grozi im nawet 20 lat pozbawienia wolności.

Film Film 26 kg nielegalnego ziela suszyło się w altance działkowej

Pobierz plik Film 26 kg nielegalnego ziela suszyło się w altance działkowej (format mp4 - rozmiar 7.37 MB)

Chełmscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspierani przez kryminalnych pojechali w środę na teren ogródków działkowych w Chełmie. Z ich ustalen operacyjnych wynikało, że mogą się tam znajdować znaczne ilości narkotyków.

Ziele konopi indyjskich rozłożone na półkach w altance.

Przypuszczenia operacyjnych potwierdziły się, kiedy weszli do jednej z altanek. Tam ich oczom w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu ukazał się szereg półek, na których przy sztucznym oświetleniu suszyły się konopie indyjskie. Znajdowały się one w różnej fazie suszenia. Marihuana znajdowała się również w pudłach na podłodze. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 26 kilogramów tego marihuany, a także sprzęt służący do wytwarzania narkotyków. Na miejscu zatrzymali też trzech przebywających tam mężczyzn, którzy byli kompletnie zaskoczeni niespodziewaną wizytą funkcjonariuszy.

Trzech mężczyzn zatrzymanych przez policję.

Zatrzymani mężczyźni w wieku od 26 do 29-lat trafili na komendę. W trakcie przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych policjanci ujawnili i zabezpieczyli pieniądze w kwocie blisko 30 tysięcy złotych.

Dzisiaj zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Ziele konopi indyjskich rozłożone na półkach w altance.

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie i wytwarzanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

komisarz Ewa Czyż

 

Powrót na górę strony