Aktualności

Dozór za groźby przy użyciu wiatrówki

Data publikacji 07.11.2023

Za groźby odpowie 44-latek, który posługując się wiatrówką groził pozbawieniem życia mieszkańcowi Chełma. Wcześniej między mężczyznami doszło do nieporozumienia. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę. Odnaleźli też pistolet gazowy, którym się posługiwał. Prokuratura zastosowała wobec niego wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za ten czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na osiedlu Śródmieście w Chełmie. Z relacji pokrzywdzonego 25-latka wynikało, że został zaczepiony przez znanego mu z widzenia mężczyznę. Chodziło o użytkowanie mieszkania w budynku, w którym zamieszkuje. W pewnej chwili doszło między nimi do sprzeczki, w trakcie której mężczyzna ten przyłożył mu do szyi przedmiot przypominający broń palną grożąc pozbawieniem życia. Następnie oddalił się w nieznanym kierunku.

Sprawą zajęli się policjanci kryminalni, który ustalili, że sprawcą jest 44-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia na ulicy w Chełmie. Nie spodziewał się tego, był zaskoczony widokiem policjantów. Funkcjonariusze odnaleźli też przedmiot, którym się posługiwał. Jak się okazało, był to pistolet gazowy, który wyrzucił w zarośla na ogólnodostępnym parkingu.

Wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączony z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym i zbliżania się do niego oraz zakazem opuszczania kraju.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony