Aktualności

Areszt tymczasowy za kradzież rozbójniczą i posiadanie znacznych ilości narkotyków

Chełmscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. 32-latek najpierw ukradł produkty, a następnie użył przemocy wobec osób, które chciały odzyskać mienie i ująć go. Na pomoc sprawcy kradzieży ruszyła 22-latka, która również została zatrzymana. Okazało się, że oboje byli poszukiwani do odbycia kary pozbawienia wolności. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 32-latka policjanci ujawnili marihuanę w ilości pozwalającej na przygotowanie ponad 1000 dilerskich porcji.

Do kradzieży doszło w miniony weekend w supermarkecie w Chełmie. Pracownik ochrony zareagował, gdy jeden z klientów chciał opuścić sklep z produktami, za które nie zapłacił. Wtedy został przez niego uderzony. Mężczyzna, który był świadkiem tej sytuacji, chciał pomóc w ujęciu sprawcy. Jednak po chwili obaj zostali zaatakowani jeszcze przez przebywającą w sklepie kobietę, co pomogło w ucieczce złodziejowi. Jak się okazało była to 22-letnia chełmianka, która znała się ze sprawcą kradzieży rozbójniczej.

Skierowany na miejsce policyjny patrol zatrzymał kobietę. Niedługo po tym zatrzymany został również 32-letni chełmianin, który oddalił się ze sklepu. Ich łupem padł alkohol, drożdżówka i maszynki do golenia. W wyniku przeszukania policjanci zabezpieczyli należącą do 32-latka marihuanę w ilości pozwalającej na przygotowanie ponad 1000 dilerskich porcji, kilka rośli konopi indyjskich i młynki służące do rozdrabniania. Zatrzymane osoby poszukiwane były w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Prokuratura zastosowała wobec 22-latki środek zapobiegawczy, jakim jest dozór Policji połączony z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego oraz kontaktowania się z nim. Z kolei 32-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż był już karany za podobne przestępstwa. Sąd przychylił się do wniosku Policji i prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kradzież rozbójniczą i posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony