Aktualności

Areszt tymczasowy dla 61-latka za znęcanie się nad nieporadną matką

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym 61-latek z gminy Siedliszcze. Tak zdecydował sąd na wniosek policjantów i prokuratury. Mężczyzna od ponad dwóch miesięcy znęcał się fizycznie i psychicznie nad nieporadną matką. Będzie odpowiadał w warunkach powrotu do przestępstwa.

W miniony poniedziałek policjanci z posterunku w Siedliszczu zatrzymali 61-latka. Funkcjonariusze ustalili, że od września znęcał się nad nieporadną z uwagi na wiek i stan zdrowia 86-letnią matką. Mężczyzna stosował przy tym przemoc fizyczną i psychiczną. Wszczynał awantury, wyzywał i bił kobietę, groził jej pozbawieniem życia. W związku z zaistniałą sytuacją wdrożona została procedura „Niebieska Karta”, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. 61-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż był już katrany za podobne przestępstwo.

W tej sprawie policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt dla sprawcy przemocy domowej. Wczoraj Sąd Rejonowy w Chełmie przychylił się do wniosku i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony