Aktualności

Seniorka potrącona na przejściu. Zachowajmy ostrożność na drodze!

Wczoraj w przechodzącą przez przejście dla pieszych 78-latkę uderzył jadący aleją Armii Krajowej w Chełmie samochód osobowy. Piesza z obrażeniami ciała przetransportowana została do szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze.

Wczoraj przed południem dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem pieszej. Do zdarzenia doszło na alei Armii Krajowej w Chełmie. Pracujący na miejscu policjanci ustalili wstępnie, że kierujący Toyotą 60-latek z powiatu chełmskiego potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 78-letnią chełmiankę. W wyniku tego zdarzenia piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy. Szczegółowe okoliczności wypadku są wyjaśniane.

Apelujemy o ostrożność i skupienie uwagi za kierownicą. Pamiętajmy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych każdy kierujący zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności. Przestrzeganie tej zasady jest bardzo ważnym elementem wpływającym na bezpieczeństwo na drodze osób pieszych. Nieuwaga, nadmierna prędkość czy też gwałtowne manewry przed przejściem dla pieszych mogą mieć tragiczne skutki.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony