Aktualności

Rodzice znęcali się nad dziećmi

Data publikacji 30.11.2023

Dozór policji oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania, zastosowała prokuratura wobec rodziców, którzy znęcali się nad trójką dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Policjanci zatrzymali małżeństwo w związku ze zgłoszoną interwencją. Dzieci przekazane zostały pod opiekę personelu placówki opiekuńczo-wychowawczej. Teraz grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W nocy, z poniedziałku na wtorek dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednej z miejscowości w gminie Chełm. Skierowani na miejsce policjanci zastali tam kobietę w wieku 25 lat i 30 letniego męża. Oboje byli pod działaniem alkoholu. Pod ich opieką przebywało troje małoletnich dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Pomimo nocnej pory dzieci jeszcze nie spały. W domu panował bałagan i było zimno. Na miejsce dotarł personel medyczny. Po badaniach okazało się, że dzieci nie wymagały hospitalizacji. Zostały przekazane pod opiekę placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Policjanci zatrzymali małżeństwo. Ustalili, że dzieci były ofiarami przemocy domowej polegającej na zaniedbywaniu przez rodziców. Wczoraj oboje zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączony z zakazem zbliżania się do dzieci i kontaktowania z nimi.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony