Aktualności

Policjanci na dniach otwartych szkoły promowali zawód policjanta

Policjanci z chełmskiej komendy promowali zawód policjanta w ramach „Dni Otwartych Szkoły” w Zespole Szkół Mundurowych i Ekonomicznych w Chełmie. Była to doskonała okazja do prezentacji sprzętu, który w codziennej służbie wykorzystują stróże prawa. Młodzież miała okazję dowiedzieć się, co należy zrobić, aby w przyszłości zostać funkcjonariuszem Policji.

Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie był organizatorem spotkania pod hasłem „Dni otwarte szkoły”. Inicjatywa służyła zachęceniu młodzieży do podjęcia nauki na oferowanych kierunkach, a także promocji służby w umundurowanych formacjach.

Stróże prawa na swoim stoisku promowali zawód policjanta. Osoby uczestniczące w tym spotkaniu miały okazję dowiedzieć się jakie wymogi należy spełnić, aby zostać funkcjonariuszem Policji oraz o ciekawych aspektach służby w tej właśnie formacji. Można było obejrzeć sprzęt, jaki w codziennej realizacji obowiązków służbowych wykorzystują policjanci, oraz przyjrzeć się z bliska elementom wyszkolenia psa służbowego.

Dzień wcześniej, w klasach mundurowych podczas godziny lekcyjnej, funkcjonariusze wyemitowali i omówili kilkunastominutowy film ukazujący przebieg szkolenia zawodowego podstawowego w Policji.

komisarz Ewa Czyż

  • Policyjne stoisko na dniach otwartych szkoły
  • Policyjny radiowóz
  • Uczniowie klas mundurowych w sali lekcyjnej
Powrót na górę strony