Aktualności

43 latek „na podwójnym gazie i zakazie” miał przy sobie narkotyki i był poszukiwany

Pechowo zakończyła się nocna jazda dla 43 latka, który został zatrzymany do kontroli drogowej w Chełmie. Jak się okazało był nietrzeźwy i posiadał dwa zakazy prowadzenia pojazdów. Na domiar wszystkiego, miał przy sobie narkotyki i poszukiwany był listem gończym. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci patrolujący ulice Chełma zwrócili uwagę na samochód osobowy, którego kierujący na widok radiowozu zjechał nagle na parking i chciał opuścić pojazd. Funkcjonariusze wylegitymowali siedzącego za kierownicą mężczyznę, którym okazał się 43 latek z powiatu chełmskiego. Czując od niego alkohol wykonali badanie stanu trzeźwości, które wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

To jednak nie był koniec kłopotów tego kierowcy. Funkcjonariusze ustalili, że na jego koncie figurują dwa zakazy prowadzenia pojazdów, a on sam jest poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Na domiar wszystkiego, podczas kontroli znaleźli też przy nim niewielkie ilości amfetaminy.

43 latek został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, niestosowania się do orzeczonych środków karnych oraz posiadania narkotyków. Jeszcze dzisiaj zostanie doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi kilka najbliższych miesięcy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony