Aktualności

Pożar jednorodzinnego domu w gminie Chełm

Wyjaśniamy okoliczności pożaru, do którego doszło dzisiaj nad ranem w gminie Chełm. Częściowemu spaleniu uległ wolnostojący dom. Jedna osoba z obrażeniami ciała pogotowiem lotniczym została przetransportowana do specjalistycznego szpitala. Pozostali domownicy nie odnieśli obrażeń. Zaopiekowali się nimi krewni.

Zgłoszenie o pożarze jednorodzinnego domu w jednej z miejscowości w gminie Chełm dyżurny komendy otrzymał dzisiaj około godziny 3.30. Z przekazanych informacji wynikało, że osoby tam mieszkające opuściły budynek, a jedna z nich uległa poparzeniu. Na miejsce przyjechały służby ratunkowe. Załogi straży pożarnej przeprowadziły akcję gaśniczą. Spaleniu uległa cześć murowanego domu wraz z zadaszeniem. 36 letni mężczyzna pogotowiem lotniczym z obrażeniami ciała został przetransportowany do specjalistycznego szpitala. Jego najbliższymi zaopiekowali się krewni.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili wstępnie, że do pożaru doszło w czasie nielegalnego wyrobu alkoholu. Zabezpieczyli aparaturę służącą do jego produkcji oraz kilkanaście litrów tego trunku. Wszczęte w tej sprawie postępowanie pozwoli na ustalenie w jaki sposób doszło do zdarzenia i co było jego bezpośrednią przyczyną.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony