Aktualności

Nie był w stanie dalej jechać. Miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie!

57 letni kierujący Subaru swoim zachowaniem zwrócił uwagę innych osób, gdy zatrzymał się na skrzyżowaniu i nie kontynuował dalszej jazdy. Początkowo wyglądało to na zasłabnięcie. Jednak, gdy na miejsce dojechały służby, okazało się, że to nie kłopoty ze zdrowiem ale alkohol były przyczyną jego postoju. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 3,6 promila alkoholu! Mężczyzna został zatrzymany. Najprawdopodobniej dzisiaj usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj około godziny 9.00 policyjny patrol został skierowany na interwencję na skrzyżowanie ulicy Lubelskiej i Szpitalnej w Chełmie. Ze zgłoszenia wynikało, że w stojącym na ulicy samochodzie Subaru za kierownicą znajduje się mężczyzna, z którym jest utrudniony kontakt. Policjanci ustalili, że to 57 letni chełmianin. Po przeprowadzone na miejscu badaniach lekarskich, które nie potwierdziły nagłych kłopotów ze zdrowiem, policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że miał ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie. W związku z tą sytuacją został zatrzymany, a jego samochód tymczasowo zajęty.

Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz co najmniej 3 letni zakaz kierowania pojazdami, a także poważne konsekwencje finansowe.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony