Aktualności

Zatrzymany 24-latek, który bez przyczyny pobił 70-latka

Chełmscy policjanci zatrzymali 24-latka, który bez przyczyny pobił 70-latka. Uszkodził przy tym drzwi wejściowe do budynku, w którym pokrzywdzony schronił się przed atakiem. Senior trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Zatrzymany odpowie za uszkodzenie ciała oraz mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór Policji.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem na osiedlu Działki w Chełmie. Przebywający na zewnątrz budynku przy drzwiach garażowych 70-latek został znienacka zaatakowany i pobity przez nieznanego mu mężczyznę. Pokrzywdzony przed dalszym atakiem schronił się w budynku, w którym napastnik, chcąc dostać się do środka, uszkodził drzwi wejściowe. Seniorowi została udzielona pomoc medyczna w szpitalu.

Policjanci zajmujący się tą sprawą zatrzymali sprawcę, którym okazał się 24-letni mieszkaniec Chełma. Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył wypitym wcześniej alkoholem.

Przedstawione zostały mu już zarzuty uszkodzenia ciała oraz mienia, za co zgodnie z przepisami kodeksu karnego, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Został też doprowadzony do prokuratury, która przychyliła się do wniosku policjantów i zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączony z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego oraz kontaktowania się z nim.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony