Aktualności

Policyjny pies wytropił włamywacza

Policjanci zatrzymali 57 latka, który włamał się do niezamieszkałego domu w gminie Sawin. Jego łupem padła butelka z alkoholem. Na trop sprawcy „wpadł” policyjny pies, który doprowadził do miejsca jego zamieszkania. Mężczyzna był nietrzeźwy. Dzisiaj usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do niezamieszkałego domu w jednej z miejscowości w gminie Sawin. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że z kuchni skradziona została butelka z alkoholem. Na miejsce skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza oraz policyjny przewodnik wraz z psem tropiącym.

Czworonożny funkcjonariusz, zwany na co dzień Czortem, szybko podjął trop i doprowadził do odległej kilkadziesiąt metrów dalej posesji, na której zamieszkiwał sprawca.

Policjanci zatrzymali znajdującego się wewnątrz domu 57 latka. Mężczyzna był nietrzeźwy. Dzisiaj zostanie mu przedstawiony zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony