Aktualności

Policjanci na dniach otwartych PANS w Chełmie

Policjanci z chełmskiej komendy uczestniczyli w „Dniu Otwartym” w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie. Na tą okoliczność przygotowaliśmy dla odwiedzających policyjne stoisko. Odpowiadaliśmy na pytania dotyczące specyfiki zawodu policjanta oraz rekrutacji do naszej formacji.

Policyjne stoisko, wystawione w towarzystwie innych służb mundurowych, cieszyło się zainteresowaniem uczestników „Dnia Otwartego” w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie. Inicjatywa skierowana była do uczniów klas starszych szkół ponadpodstawowych.

Osoby nas odwiedzające miały możliwość rozmowy z funkcjonariuszami Policji, a także przyjrzenia się z bliska wyposażeniu, które na co dzień wykorzystywane jest w naszej formacji. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko technika kryminalistyki, który ciekawie opowiadał o tajnikach swojej służby. Była też możliwość osobistego wypróbowania przyrządów, którymi na co dzień posługuje się przy zabezpieczaniu śladów.

Zaciekawieni służbą w Policji mogli porozmawiać z nami na temat specyfiki naszej służby oraz zadań wykonywanych przez poszczególne piony. Omawiane były również zasady rekrutacji do Policji.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony