Aktualności

Areszt dla 36 latka za znęcanie się nad rodziną

Data publikacji 12.04.2024

Sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec zatrzymanego przez policjantów 36 latka z gminy Ruda Huta. Mężczyzna od ponad roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką i małoletnim synem. Policjanci wdrożyli procedurę niebieskiej karty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Chełmscy policjanci podczas interwencji domowej zatrzymali 36 letniego mieszkańca gminy Ruda Huta. Funkcjonariusze ustalili, że od ponad roku znęcał się nad małoletnim synem i matką stosując przy tym przemoc psychiczną i fizyczną. W dniu zatrzymania wszczął awanturę, podczas której wyzywał, popychał i dusił kobietę. Był nietrzeźwy. Policjanci wdrożyli procedurę „Niebieska Karta”, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.

Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad najbliższymi. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony