Aktualności

Tymczasowy areszt za liczne kradzieże sklepowe

Tymczasowy areszt na 3 miesiące dla 27-latki za liczne kradzieże sklepowe. Z półek zabierała głównie duże ilości artykułów spożywczych. Wartość utraconego mienia oszacowana na kwotę blisko 16 000 zł.

W ubiegłym tygodniu dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej, do której doszło w jednym z supermarketów w Chełmie. Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Z relacji personelu wynikało, że jedna z klientek po zrobieniu zakupów próbowała z wózkiem opuścić teren sklepu bez zapłaty za znajdujące się w nim produkty. Została ujęta przez pracowników ochrony i przekazana interweniującym policjantom. Funkcjonariusze ustalili, że to 27-letnia obywatelka Ukrainy. Kobieta została zatrzyma.

Jeszcze tego samego dnia policjanci kryminalni ustalili, że to nie jedyne jej przewinienie. Pod koniec ubiegłego roku dokonała kilku innych kradzieży, również na terenie supermarketów w Chełmie. Produkty, które zabierała ze sklepowych półek to głównie duże ilości artykułów spożywczych. Pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na łączną kwotę blisko 16 tysięcy złotych.

Kobieta usłyszała już zarzuty kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Została też doprowadzona do sądu, który przychylił się do wniosku śledczych i postanowił zastosować wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony