Aktualności

Pocisk artyleryjski z czasów wojny znaleziony na polu

Mieszkaniec Żmudzi, który natknął się wczoraj na polu na niewybuch powiadomił o tym fakcie dyżurnego komendy. Policjanci zabezpieczali niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Apelujemy o zachowanie ostrożności w przypadku znalezienia tego typu militariów.

Wczoraj wieczorem dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu w miejscowości Żmudź. O fakcie tym powiadomił jeden z mieszkańców, który wykonując prace na swoim polu natknął się na ten niebezpieczny przedmiot. Na miejsce skierowany został policyjny patrol, który zabezpieczał teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

Dzisiaj rano wojskowi saperzy ustalili, że znalezisko jest pochodzącym z czasów II Wojny Światowej pociskiem artyleryjskim i zabezpieczyli go w celu neutralizacji.

Apelujemy o ostrożność w takich sytuacjach. Pamiętajmy, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne, a niewłaściwe obchodzenie się z nimi może mieć tragiczne skutki. Pod żadnym pozorem nie podnośmy takich przedmiotów, nie odkopujmy i nie przemieszczajmy ich. O znalezieniu tego typu militariów należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony