Aktualności

Turniej motoryzacyjny rozstrzygnięty

Data publikacji 18.04.2024

Mamy zwycięzców eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Już po raz kolejny na podium stanęła drużyna z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali policjanci i pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie oraz Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie.

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny organizowany jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Celem tej inicjatywy jest popularyzowanie wśród młodzieży znajomości przepisów o ruchu drogowym, wiedzy motoryzacyjnej, kształtowanie partnerskiego zachowania wobec innych uczestników ruchu, jak też inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzisiaj w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Chełmie odbyły się eliminacje powiatowe. Do rywalizacji przystąpiły dwie drużyny reprezentujące Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie. Test wiedzy był okazją do wykazania się znajomością przepisów ruchu drogowego. Kolejną rywalizacją był pokonywany motorowerem tor przeszkód oraz jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta” oraz obsługa techniczna pojazdu. Ostatnim etapem było udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczestników turnieju nie opuszczał dobry humor oraz duch sportowej rywalizacji. Każdy chciał wykazać się jak najlepszą wiedzą oraz praktycznymi umiejętnościami.

Z uwagi na fakt, że do turnieju przystąpiły tylko dwie drużyny reprezentujące tą samą szkołę, pierwsze i drugie miejsce na podium przypadło właśnie im. Zwycięzcy będą reprezentowali nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 18 maja 2024 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Chełmie.

Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie pucharów, dyplomów oraz nagród rzeczowych. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

komisarz Ewa Czyż

  • Zdjęcie grupowe z wizerunkiem uczestników turnieju, policjantów i członków komisji.
  • Policjant i uczestnik turnieju jadący motorowerem.
  • Uczestnicy turnieju w konkurencji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Powrót na górę strony