Aktualności

Działania „Prędkość” na drogach powiatu chełmskiego

Już od rana na drogach powiatu chełmskiego trwają ogólnopolskie działania „Prędkość”. Policjanci sprawdzają czy kierujący stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego oraz ograniczeń prędkości. W przypadku jej przekroczenia należy się liczyć z konsekwencjami. Pamiętajmy, że to właśnie zbyt szybka jazda jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Dzisiejsze działania „Prędkość” prowadzone są na terenie całego kraju. Dlatego możemy napotkać więcej policyjnych patroli na naszych drogach. Funkcjonariusze skupiają się głównie na kontroli prędkości, z jaką przemieszczają się pojazdy, ale ich uwadze nie umkną również inne wykroczenia drogowe.

Celem tego typu działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a tym samym zapobieganie wypadkom. Bardzo ważne jest, aby kierujący stosowali się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, w tym ograniczeń prędkości. To właśnie zbyt szybka jazda jest bardzo często przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń na drodze.

Gdy już ruszymy w drogę obserwujmy to, co dzieje się dookoła nas. Dostosujmy prędkość nie tylko do obowiązujących ograniczeń ale również do aktualnych warunków atmosferycznych. Zwracajmy uwagę na innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że to czy bezpiecznie dotrzemy do celu zależy również od nas samych.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony