Aktualności

Sprawca oszustwa "na pracownika banku" zatrzymany!

Data publikacji 29.04.2024

Sprawca oszustwa "na pracownika banku" został zatrzymany przez chełmskich policjantów. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą na terenie Warszawy zatrzymali 22-letniego obywatela Ukrainy. Podejrzany jest o oszustwo na 23-letnim mieszkańcu powiatu chełmskiego, który stracił 50 000 złotych. Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

W ubiegły czwartek informowaliśmy o oszustwie "na pracownika banku" wobec 23-latka, który stracił 50 tysięcy złotych. Skontaktował się z nim mężczyzna podający się za pracownika banku. Poinformował, że ktoś chciał wziąć kredyt na jego dane. Rzekomy "bankier" przekonywał, że o sprawie mają wiedzieć policjanci i prokurator. 23-latek udał się do banku gdzie zaciągnął kredyt w wyskości 50 tysięcy złotych, a następnie poinstruowany przez "bankiera" wpłacił we wpłatomacie pieniądze w kilku transzach.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP Chełm na terenie Warszawy zatrzymali 22-letniego obywatela Ukrainy, który podjerzany jest o to oszustwo. W piątek został doprowadzony do Prokuratury gdzie usłyszał zarzuty. Na wniosek Policji oraz Prokuratora Sąd zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Angelika Głąb-Kunysz

  • zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjantów
Powrót na górę strony