Aktualności

Sprawca kradzieży samochodu na ponad 270 tysięcy złotych zatrzymany!

Data publikacji 09.05.2024

Chełmscy kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu marki Volkswagen Crafter z zabudowaną skrzynią ładunkową, na której znajdował się dźwig gąsienicowy o wartości ponad 270 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali skradziony sprzęt, który sprawca ukrył w lesie. Zatrzymany 21-latek z powiatu chełmskiego zostanie dziś doprowadzony przed sąd z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Za kradzież mienia znacznej wartości grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kolaż zdjęć na których widać zatrzymanego mężczyznę oraz skradzione auto z narzędziami.

W ubiegły wtorek do chełmskiej komendy zgłosił się 42-latek z gminy Chełm, który poinformował o kradzieży samochodu ciężarowego marki Volkswagen Crafter z zabudowaną skrzynią ładunkową, na której znajdował się dźwig gąsienicowy. Samochód zaparkowany był na parkingu przy warsztacie samochodowym. Dodatkowo sprawca z zaparkowanego obok niezamkniętego mercedesa ukradł zestaw elektronarzędzi. Wartość strat wyniosła ponad 270 tysięcy złotych.

Tego samego dnia chełmscy kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży, którym okazał się 21-latek z powiatu chełmskiego. Całość utraconego mienia została odzyskana. Samochód oraz elektronarzędzia schowane były w lesie w pobliżu miejsca zamieszkania 21-latka.

To nie pierwsze przewinienie tego mężczyzny. Karany był za podobne przestępstwa. Dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Za przestępstwo kradzieży mienia znacznej wartości grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Angelika Głąb-Kunysz

Powrót na górę strony