Aktualności

Zaatakował 10-latka w sklepie!

Data publikacji 10.05.2024

Za uszkodzenie ciała i rozstrój zdrowia odpowie 30-letni mężczyzna z Chełma, który w sklepie zaatakował 10-latka. Podczas robienia zakupów podszedł do chłopca, złapał za szyję i przeniósł do drzwi wyjściowych. 10-latek stracił na chwilę przytomność. Sprawca po zatrzymaniu przez chełmskich policjantów nie chciał wyjaśnić powodów swojego zachowania. Za to przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wczoraj do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosiła się 47-letnia kobieta, która poinformowała, że jej syn został zaatakowany przez dorosłego mężczyznę. Sytuacja miała mieć miejsce w sklepie podczas robienia zakupów. Z relacji kobiety wynikało, że jej 10-letni syn został złapany za szyję i przeniesiony pod drzwi wyjściowe po czym na chwilę stracił przytomność. Kobieta o całym zajściu dowiedziała się po powrocie syna do domu. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny.

 W tym samym dniu policjanci zatrzymali 30-latka. Dzisiaj usłyszał zarzuty. Zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie dozoru Policji z zakazem zbliżania i kontaktowania się z chłopcem.

Za przestępstwo uszkodzenia ciała i rozstroju zdrowia grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Angelika Głąb-Kunysz

  • policjanci prowadzą osobę zatrzymaną
Powrót na górę strony