Aktualności

Policjanci sprawdzali prawidłowość przewożenia dzieci

Data publikacji 16.05.2024

Z policyjną kontrolą spotkali się rodzice pod jednym z chełmskich przedszkoli. Rano, gdy odwozili swoje pociechy, funkcjonariusze sprawdzali czy dzieci przewożone są zgodnie z obowiązującymi przepisami. Inicjatorem tych działań było kierownictwo przedszkola. Przypominamy, że foteliki podobnie jak pasy bezpieczeństwa mają istotny wpływ na łagodzenie skutków zdarzeń drogowych czy też nagłego hamowania.

Dzisiaj rano policjanci z Wydziału Prewencji chełmskiej komendy czuwali nad bezpieczeństwem dzieci przywożonych do Przedszkola Miejskiego Nr 12 w Chełmie. Wizyta funkcjonariuszy związana była ze zorganizowaną przez przedszkole akcją „Jestem Bezpieczny - Jeżdżę w foteliku”. Mundurowi sprawdzali czy dzieci przewożone są zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Jak się okazało wszyscy rodzice przewozili swoje pociechy bezpiecznie.

Przypominamy, że dziecko, które ma mniej niż 150 cm wzrostu bez względu na wiek podczas jazdy samochodem musi być przewożone w foteliku lub innym urządzeniu przytrzymującym dla dzieci. Przewożenie dziecka poza fotelikiem zagrożone jest mandatem karnym w wysokości 300 złotych oraz 10 punktami karnymi.

sierżant sztabowy Angelika Głąb-Kunysz

Powrót na górę strony