Aktualności

Oszustwo podczas sprzedaży internetowej

Data publikacji 16.05.2024

43-latek padł ofiarą oszustwa podczas transakcji internetowej. Chcąc zakupić przedmiot na jednym z portali sprzedażowych stracił ponad tysiąc złotych. Pamiętajmy, aby podczas kupowania przedmiotów w sieci upewnić się, że osoba sprzedająca jest godna zaufania najlepiej poprzez weryfikację komentarzy umieszczonymi na jej temat przez innych internautów.

W ubiegły czwartek do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosił się 43-letni mężczyzna, który poinformował, że na jednym z portali sprzedażowych chciał zakupić przedmiot, którego nie otrzymał i podejrzewa, że padł ofiarą oszustwa. Poinformował policjantów, że nawiązał kontakt ze sprzedającym i poza portalem doszedł z nim do porozumienia. Za znaleziony na aukcji przedmiot miał zapłacić mniej niż był wystawiony na aukcji. Skuszony promocyjną ceną zrezygnował z zakupu przez portal i zakupił go poza aukcją. Następnie wykonał przelew na ponad tysiąc złotych na wskazane przez sprzedającego konto. Zakupionego przedmiotu oraz zwrotu pieniędzy nie otrzymał po czym kontakt ze sprzedającym został urwany.

Przypominamy o zachowaniu ostrożności podczas zakupów w sieci. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie należy sprawdzić historię działalności sprzedawcy na rynku, jego wcześniejsze aukcje i oferty. Dobrze jest też zweryfikować uczciwość przedawcy zapoznając się z komentarzami umieszczonymi na jego temat przez innych internautów.

sierżant sztabowy Angelika Głąb-Kunysz

Powrót na górę strony