Aktualności

Wypadek z udziałem rowerzystki

Data publikacji 22.05.2024

Do szpitala z obrażeniami ciała trafiła 48-letnia rowerzystka, która została potrącona przez samochód. Kierująca citroenem 61-letnia kobieta nie udzieliła pierwszeństwa cyklistce w wyniku czego doprowadziła do zderzenia pojazdów. Uczestniczki zdarzenia były trzeźwe. Apelujemy o ostrożność na drodze.

Do zdarzenia drogowego doszło wczoraj w godzinach wieczornych w Rejowcu Fabrycznym. Dyżurny chełmksiej komendy został poinformowany o wypadku z udziałem samochodu osobowego z rowerzystką. Policjanci ustalili, że kierująca citroenem 61-latka na skrzyżowaniu nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierującej 48-letniej kobiecie w wyniku czego doszło do potrącenia cyklistki. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze! Kierując samochodem zwracajmy uwagę na rowerzystów. Szczególną uwagę powinni również zachować cykliści. Bo to właśnie grupa niechronionych uczestników ruchów, do której należą piesi i cykliści, w zderzeniu z samochodem doznaje poważnych obrażeń.

 

sierżant sztabowy Angelika Głąb-Kunysz

Powrót na górę strony