Aktualności

Odpowie za usiłowanie zabójstwa i uszkodzenie ciała

Data publikacji 24.05.2024

Policjanci chełmskiej komendy zatrzymali 26-latka, który tłuczkiem zaatakował przechodzącego alejką w parku 30-letniego mężczyznę. Zdarzenie miało miejsce w Dubience. Odpowie za usiłowanie zabójstwa i uszkodzenie ciała. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek. Dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny i uderzeniu go tłuczkiem w głowę. Wszystko miało miejsce na terenie parku w Dubience. Ze wstępnych ustaleń policjantów i zeznań świadków wynikało, że 26-latek bez powodu najpierw kopnął w plecy przechodzącego alejką mężczyznę, następnie leżącego kopał po ciele, a na koniec uderzył go tłuczkiem w głowę. Poszkodowany został przewieziony do szpitala, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Jeszcze tego samego dnia, policjanci z komisariatu w Dorohusku zatrzymali 26 letniego napastnika w miejscu zamieszkania. Miał przy sobie tłuczek, którym uderzał pokrzywdzonego. Tłumaczył, że nosi go w celach samoobrony. Podczas przesłuchania nie wyjaśnił okoliczności swojego działania.

W piątek został doprowadzony do prokuratury gdzie przedstawiono mu zarzuty usiłowania zabójstwa i spowodowania średniego uszkodzenia ciała. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie mężczyzny na okres 3 miesięcy.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Angelika Głąb-Kunysz

  • tłuczek
  • mężczyzna prowadzony przez policjantów
Powrót na górę strony