Aktualności

Konkurs „Dzielnicowy Roku 2024” w chełmskiej komendzie

Data publikacji 07.06.2024

Dzielnicowi z powiatu chełmskiego rywalizowali w eliminacjach do XIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych - ,,Dzielnicowy Roku 2024”. Funkcjonariusze zmierzyli się z testem wiedzy, który składał się z 40 pytań. Pytania te obejmowały różnorodne zagadnienia, w tym przepisy ogólnopolicyjne, pierwszą pomoc oraz regulacje prawne dotyczące pracy dzielnicowego.

Najwięcej punktów zdobył starszy sierżant Michał Stępień, który jest dzielnicowym osiedla Słoneczne w Chełmie. Drugie miejsce zajął młodszy aspirant Marcin Godula – dzielnicowy osiedla Dyrekcja Dolna w Chełmie, natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się sierżant sztabowy Grzegorz Skowroński dzielnicowy gminy Chełm.

Konkurs jest bardzo ważnym elementem doskonalenia zawodowego dzielnicowych. Policjanci poszerzają swoją wiedzę oraz doskonalą umiejętności, aby skuteczniej pomagać społeczeństwu.

Dzielnicowi, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce wspólnie z Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych młodszym aspirantem Pawłem Burdą będą reprezentować chełmską komendę podczas eliminacji II stopnia, które odbędą się w Lublinie w dniach 18-19 czerwca. Zwycięzcy etapu wojewódzkiego zmierzą się w finale, który odbędzie się w październiku w Szkole Policji w Katowicach.

Zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu!

sierżant sztabowy Angelika Głąb-Kunysz

Powrót na górę strony