Aktualności

Akcja „Prędkość”

Data publikacji 10.06.2024

W ubiegły piątek na drogach powiatu chełmskiego policjanci prowadzili ogólnopolską akcję „Prędkość”. Kontrolowali czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości. Funkcjonariusze wystawili łącznie 12 wysokich mandatów! Trzech kierowców straciło prawo jazdy.

W ubiegły piątek policjanci chełmskiej drogówki podczas prowadzonej ogólnopolskiej akcji „Prędkość” wystawili aż 12 wysokich mandatów! Największy wyniósł 5 tysięcy złotych. W warunkach recydywy trzech kierujących otrzymało dwukrotnie wyższy mandat w wysokości 5 tysięcy złotych oraz dwóch w kwocie 2 tysięcy złotych. Dodatkowo funkcjonariusze wystawili dwa mandaty wynoszące 1500 złotych, jeden za tysiąc złotych oraz sześć w kwocie 800 złotych. Trzy osoby straciły prawo jazdy.

Przypominamy o obowiązku stosowania się do ograniczeń prędkości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem zobowiązany jest do jazdy z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa.

Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości, w sytuacji nagłego zagrożenia panowanie nad pojazdem jest utrudnione. Kierujący, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

sierżant sztabowy Angelika Głąb-Kunysz

Powrót na górę strony