Aktualności

Policjanci z Rewiru Dzielnicowych chełmskiej komendy na podium w wojewódzkich eliminacjach „Dzielnicowy Roku”

Data publikacji 20.06.2024

Wczoraj odbyły się Wojewódzkie Eliminacje Zawodów „Dzielnicowy Roku” w lubelskim garnizonie Policji. Funkcjonariusze reprezentujący miejskie i powiatowe komendy zmierzyli się w kilku konkurencjach. Wyniki testu wiedzy oraz punkty za prezentowane umiejętności praktyczne wyłoniły zwycięzców. II miejsce na podium zajął mł. asp. Marcin Godula. Z kolei Najlepszym Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych został mł. asp. Paweł Burda. Obaj funkcjonariusze na co dzień pełnią służbę w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Chełmie i będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie podczas finału ogólnopolskich zawodów, który odbędzie się w październiku w Katowicach. Naszym kolegom serdecznie gratulujemy.

Wczoraj w Wojewódzkich Eliminacjach Zawodów „Dzielnicowy Roku” w lubelskim garnizonie Policji 40 funkcjonariuszy z komend miejskich i powiatowych zmierzyło się w trzech konkurencjach sprawdzających wiedzę i umiejętności dzielnicowych. Chełmską komendę reprezentowało trzech policjantów.

Konkurs rozpoczął się od konkurencji polegającej na symulacji przyjęcia interesantów. Następnie był test wiedzy złożony z pytań poświęconych zagadnieniom, z którymi na co dzień mają do czynienia policjanci dzielnicowi. Na koniec mundurowi prezentowali swoje umiejętności strzeleckie.

Podsumowanie wyników uzyskanych przez dzielnicowych oraz kierowników rewiru w poszczególnych etapach konkursu wyłoniło zwycięzców.

Tytuł „Dzielnicowego Roku” zdobył sierż. szt. Mateusz Adamiuk z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Drugie miejsce na podium zajął asp. szt. Marcin Godula z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, z kolei trzecie miejsce wywalczył asp. szt. Jacek Wrzyszcz z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie. Najlepszym Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych został mł. asp. Paweł Burda z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Laureaci etapu wojewódzkiego otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody.

Serdecznie gratulujemy naszym kolegom i życzymy dalszych sukcesów podczas finału XIV. Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, który odbędzie się w październiku w Katowicach.

komisarz Ewa Czyż

  • Laureaci zawodów stojący w rzędzie.
  • Komisja konkursowa
  • Policjanci piszą test wiedzy
  • Policjant oddaje strazał
  • Najlepszy kierownik rewiru dzielnicowych
  • Uczestnicy konkursu
Powrót na górę strony