Aktualności

Tymczasowy areszt za znęcanie się nad matką i psem!

Chełmscy policjanci zatrzymali 49 latka, który znęcał się nad swoją matką. Pod działaniem alkoholu wyzywał kobietę, poniżał, szarpał i popychał. Wymuszał tęż pieniądze i z nożem groził pozbawieniem życia. Policjanci wdrożyli procedurę „Niebieska Karta”. Mężczyzna odpowie także za znęcanie nad psem, którym, miał rzucać. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu do 7,5 roku więzienia.

Policjanci w wyniku interwencji domowej zatrzymali 49-latka z Chełma. Funkcjonariusze ustalili, że od kilku lat znęcał się nad swoją matką stosując przy tym przemoc psychiczną i fizyczną. Będąc pod działaniem alkoholu wyzywał kobietę, poniżał, szarpał i popychał. Wymuszał też pieniądze i z nożem groził pozbawieniem życia. Policjanci wdrożyli procedurę „Niebieska Karta”, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.

Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad matką. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż był już karany za podobne przestępstwo. Przedstawiony został mu też zarzut znęcania się nad psem.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony