Aktualności

Policyjny pies Impas wytropił włamywacza!

Policyjny pies Impas wraz ze swoim przewodnikiem wytropił sprawcę włamania do garażu. Czworonożny funkcjonariusz szybko podjął trop i po kilkuset metrach doprowadził do jednej z posesji. Policjanci przeszukali teren i odnaleźli skradzione mienie, następnie zatrzymali mieszkającego tam 29 latka. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do garażu w jednej z miejscowości w gminie Leśniowice. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że z niezamkniętego samochodu, który był tam garażowany, skradziona została nawigacja i panel radia. Na miejsce skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza oraz policyjny przewodnik wraz z psem tropiącym.

Czworonożny funkcjonariusz o imieniu Impas szybko podjął trop i po kilkuset metrach doprowadził do jednej z posesji w tej samej miejscowości. Policjanci przeszukali teren, gdzie odnaleźli i zabezpieczyli skradzione mienie. Nawigacja i panel radia ukryte były na strychu. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkającego tam 29 latka.

Następnego dnia mężczyźnie przedstawiony został zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony