Aktualności

Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

Miniony weekend i słoneczna pogoda zachęcały do podróżowania. Niestety nie zabrakło kierowców naruszających obowiązujące przepisy. Policjanci chełmskiej drogówki zatrzymali trzech kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Kontrole zakończyły się zatrzymaniem prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące, konsekwencjami finansowymi i naliczeniem punktów karnych. Apelujemy o rozważną i bezpieczną jazdę.

W miniony weekend policjanci z chełmskiej drogówki kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. W miejscowości Nieledew namierzyli 42 latka kierującego BMW, który jechał z prędkością 127 km/h w obszarze zabudowanym. Kolejnych kierujących, którzy popełnili tego typu wykroczenie, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Hrubieszowskiej w Chełmie, gdzie kierująca Volvo 47 latka jechała z prędkością 112 km/h, a w miejscowości Witoldów kierujący Volkswagenem 44 latek jechał z prędkością 105 km/h. Kontrole te zakończyły się zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące, konsekwencjami finansowymi w postaci mandatu karnego i naliczeniem punktów karnych.

W tych dniach policjanci skontrolowali ponad 200 uczestników ruchu drogowego ujawniając ponad 160 wykroczeń. Kierujący za naruszenie obowiązujących przepisów ukarani zostali mandatami, a w kilku sprawach skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu. Nie zabrakło też pouczeń. Prowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości wyeliminowały z ruchu drogowego czterech nietrzeźwych kierujących pojazdami, w tym jednego na zakazie oraz trzech rowerzystów.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc zbyt szybko ryzykuje zdrowie i życie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony