Aktualności

Cztery prawa jazdy zatrzymane za nadmierną prędkość

Data publikacji 16.06.2026

Wczoraj policjanci ruchu drogowego zatrzymali cztery prawa jazdy kierującym, którzy w obszarze zabudowanym znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Każdy z nich jechał o ponad 50 km/h szybciej, niż pozwalały na to przepisy.

Kierująca samochodem marki Renault jechała z prędkością 110 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jej konto trafiło 13 punktów karnych. Policjanci zatrzymali również jej prawo jazdy.

Kierujący BMW poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 109 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi. Mężczyzna stracił również prawo jazdy na trzy miesiące.

Kolejny kierowca poruszający się samochodem marki Fiat, jechał przez obszar zabudowany z prędkością 102 km/h. Ponieważ po raz kolejny popełnił wykroczenie polegające na znacznym przekroczeniu dopuszczalnej prędkości, został ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 złotych oraz 13 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Prawo jazdy stracił również kierujący Audi, który w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h, jechał 97 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a do jego konta dopisano 13 punktów karnych.

Przypominamy, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h kierowca musi liczyć się nie tylko z wysokim mandatem i punktami karnymi, ale także z utratą prawa jazdy na trzy miesiące. Apelujemy do kierowców o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń i zachowanie ostrożności na drodze.

młodszy aspirant Angelika Głąb-Kunysz

Powrót na górę strony